Історико-етнографічний музей
ліцею №227 імені М.М. Громова міста Києва

Дата заснування: 8 травня 1981 року
Дата реєстрації: 25 грудня 1998 року
Розділи експозиції:
- «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо»
- «Війна рф проти України – війна за незалежність»
- «Зразки керамічного посуду»
- «Ремесла українського села»
- «Роботи сільських майстринь»

Приміщення: окрема кімната площею 18,5 кв. метри
Обладнання: стенди, вітрини, стелажі, макети
Рада музею: вчителі та учні
Керівник музею: Аль-Анні Амар ХусейновичІсторико-етнографічний музей є осередком освіти й виховання, який сприяє формуванні у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь.
З часу заснування у 1981 році він мав назву «Музей бойової слави 3-ї Повітряної армії». У 2022 році Музей бойової слави 3-ї Повітряної армії було перейменовано на Історико-етнографічний музей.
Розділ експозиції «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо» розповідає про український вимір Другої світової війни, історію створення та бойовий шлях 3-ї Повітряної армії, легендарного льотчика-випробувача Михайла Громова. Серед експонатів музею – військовий одяг та особисті речі М. Громова.

З 2019 року, до 5-річчя від початку збройної агресії Російської Федерації проти України, в музеї почала функціонувати експозиція «Війна рф проти України – війна за незалежність». До експозиції виставки ввійшли експонати, зібрані за роки російсько-української війни: особисті речі, залишки металу війни та зброї, й навіть дорожній вказівник.
У 2022 році почали функціонувати експозиції «Зразки керамічного посуду», «Ремесла українського села» та «Роботи сільських майстринь», які знайомлять з народною культурою, творчістю, звичаями та обрядами українців.

В музеї представлені роботи першого директора нашого навчального закладу, заслуженого вчителя України, народної майстрині України Білецької Людмили Кузьмівни.
Музеєм постійно проводиться робота по оновленню та збереженню музейних колекцій, організації виставок, зустрічей, оновленню експозиції тощо. Музей неодноразово нагороджувався грамотами Міністерства освіти України. 8 квітня 2011 року нашому музею було присвоєне звання «Зразковий музей», яке підтверджувалося в 2017 році.


Екскурсії учнів до Історико-етнографічного музею

Участь у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край в якому я живу»

2022-2023 н.р.
міський етап – ІЛЬІН Ігор, 9-А, ІІІ
районний етап – ЖЕЛЄЗНА Євгенія, 10-Б, І

2021-2022 н.р.
районний етап – ЖЕЛЄЗНА Євгенія, 9-А, ІІ

2019-2020 н.р.
районний етап – ЛОЗЬКО Тетяна, 11-А, ІІІ

2017-2018 н.р.
районний етап – ПАДАЛКА Валентин, 10-Б, І